Case Study - Tenneco

Redukcja kosztów, usprawnienie komunikacji, niwelowanie strat produkcyjnych.

Partnerstwo z SIGNALO polegające na implemantacji szeregu naszych systemów.

 • Wzrost wydajności
 • Optymalizacja wykorzystania zasobów
 • Redukcja kosztów

Wyzwanie

Aby zachować pozycję jednego z liderów branży automotive TENNECO musi zapewnić zoptymalizowane środowisko pracy w którym ludzie, sprzęt i technologia współdziałają bezproblemowo. Pracownicy polegają na odpowiednio zarządzanym i konserwowanym sprzęcie, aby osiągnąć swoje cele produkcyjne, dlatego efektywne zarządzanie zasobami jest najwyższym priorytetem dla firmy. Wcześniej TENNECO korzystało z różnych rozwiązań punktowych.

Rezultatem były nieefektywne i niespójne procesy, które utrudniały zespołom zapewnienie, że zasoby są wykorzystywane i utrzymywane w najbardziej opłacalny, zgodny i produktywny sposób.

TENNECO chciało przyjąć bardziej uproszczone i zintegrowane podejście do zarządzania produkcją, utrzymaniem ruchu i intralogistyką. Zapewniłoby to lepszą widoczność i kontrolę zasobów oraz umożliwiłoby TENNECO utrzymywanie bardzo wysokich standardów funkcjonowania procesu produkcji. 

Transformacja

Nowy poziom komunikacji.

 • Na podstawie wykazanych potrzeb SIGNALO skonfigurowało autorskie systemy FORKFLEET i SKILLSMATRIX, oraz dostarczyło sprzęt komunikacyjny (tablety stanowiskowe, tablety wózkowe, tablice informacyjne).
 • Dzięki temu liderzy i pracownicy uzyskali dostęp do danych o awariach i wezwaniach w czasie rzeczywistym, co pozwoliło ograniczyć czasy dostaw intralogistycznych, interwencji liderów oraz działu utrzymania ruchu.
 • SIGNALO skonfigurowało też odpowiednie, dostępne z poziomu WWW panele administracyjne gdzie znajdują się funkcjonalności zaawansowanego raportowania pomagające podejmować decyzje optymalizacyjne.
 • SKILLSMATRIX pozwolił na bieżące monitorowanie umiejętności pracowników, planowanie szkoleń i obsady maszyn.

Rezultaty

 • Przestojów maszyn
 • Wezwań służb
 • Realizacji dostaw
 • Detekcji błędów
 • Wydajności
 • Orientacji sytuacyjnej
 • Świadomości problemów

TENNECO poprawiło widoczność i kontrolę zasobów przedsiębiorstwa, pomagając zespołom pracować bardziej efektywnie. Z jednego punktu kontroli ludzie mogą dokładnie zobaczyć, jakie awarie mają miejsce, gdzie występują i ile zajmuje ich usunięcie.
Pracownicy otrzymują jasne komunikaty dotyczące aktualnych zadań a ich postępy są monitorowane i oceniane na podstawie merytorycznych wytycznych.
 
Kompleksowe śledzenie procesów i wiarygodne wskaźniki umożliwiają zespołom podejmowanie bardziej świadomych decyzji w zakresie planowania konserwacji, świadczenia usług, budżetów, zatrudniania i nie tylko.
 
Na przykład, jeśli chodzi o zlecenia pracy, przełożeni mogą teraz zobaczyć, ile mają otwartych zleceń pracy, które zlecenia są aktualnie przetwarzane, które są w kolejce lub przeglądane i tak dalej. Mogą również przeglądać wskaźniki, takie jak czas potrzebny na wykonanie różnych typów zleceń pracy, czy istnieją obszary, w których niektóre zlecenia są opóźnione lub czy przetwarza się więcej zleceń w określonych porach roku.
 
Dzięki tego rodzaju wglądowi zespół zarządzający przedsiębiorstwa może łatwiej identyfikować obszary wymagające poprawy, lepiej wykorzystywać istniejące zasoby i dokładniej prognozować przyszłe zapotrzebowanie.

Skuteczna redukcja kosztów w Twojej firmie

Zastanawiasz się, w jakim stopniu można wykorzystać systemy IT do redukcji kosztów w Twojej firmie? Skorzystaj z naszego poradnika. Odpowiedz na pytania i dowiedz się, czy i jak można usprawnić procesy w Twojej organizacji.

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAMÓW DARMOWY AUDYT

Jeśli chcesz, dowiedzieć się jak możemy pomóc dostosować oprogramowanie do Twoich potrzeb oraz jaki plan powinieneś wybrać, by najlepiej wykorzystać aplikację, skorzystaj z darmowej konsultacji. Wsłuchamy się w Twoje potrzeby i przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

zaufały nam innowacyjne firmy z całego świata