signalo logo
program produkcyjny

Program produkcyjny

Program produkcyjny to pojęcie bardzo szerokie. Niektórzy mówiąc o programie produkcyjnym będą mieli na myśli program do optymalizacji pracy magazynu lub CRM, dla innych będzie to np. system Andon lub MES.

Prawda jest taka, że trudno o jeden program produkcyjny, który mógłby optymalizować wszystkie obszary działania firmy produkcyjnej. Dochodzi do tego indywidualna specyfika każdego podmiotu, która również nie pozwala stworzyć kompletnego i uniwersalnego systemu dla wszystkich.

Celem firmy Signalo było dostarczenie podstawowych narzędzi dla różnych obszarów działania firm produkcyjnych, które mogłyby maksymalnie wpłynąć na obniżenie kosztów produkcji. Dzięki temu powstał system składający się z niezwykle użytecznych modułów, o którym można powiedzieć, że jako całość są niezbędnym programem produkcyjnym.

Spośród kilkunastu modułów systemu można wymienić m.in.

Program produkcyjny – System kontroli dla wózków widłowych

Obniża on koszty związane z nakładami pracy operatorów wózków widłowych oraz eksploatacją sprzętu, wymianą i zakupem nowych.

W jaki sposób działa system usprawniający pracę wózków widłowych?

Umożliwia on m. in. planowanie tras, przywoływanie, nadawanie i kolejkowanie zadań, generowanie raportów. Więcej na temat systemu przeczytasz tutaj.

Pełna kontrola jaką zyskuje lider korzystając z systemu pozwala nie tylko na znaczącą optymalizację kosztów, ale również poprawę organizacji i bezpieczeństwa pracy w obszarze działania wózków widłowych.

Program produkcyjny – System CMMS

Jest to system dla działu utrzymania ruchu. Pozwala on na obniżenie kosztów związanych z kontrolą i przewidywaniem zdarzeń produkcyjnych. Opomiarowanie maszyn, odpowiednie planowanie przeglądów, zakupów itp. zapewniają płynność produkcji.

Kiedy myślimy o tym systemie w głowie pojawia się obraz firmy, która płynnie realizuje swoje zlecenia. Wie, kiedy i gdzie zamówić części do maszyn, tak by uniknąć przestoju, zapłacić mniej i niepotrzebnie nie tworzyć dużego magazynu. Ta modelowa firma wie również, że właśnie konkretna maszyna uległa awarii, ale jest spokojna, bo służby zostały powiadomione i już zaczęła się jej naprawa, gwarantująca błyskawiczne przywrócenie do pracy. Jakie inne funkcje zapewnia ten system? Dowiesz się klikając tutaj.

Matryca kompetencji

To moduł, który pozwala m.in. na sprawne tworzenie harmonogramów pracy. Decyzje oparte o twarde dane z systemu są bardziej trafne i odpowiedzialne. Dzięki zastosowaniu programu w firmie produkcyjnej mamy możliwość kontroli prac na poszczególnych maszynach i w razie nieuprawnionego dostępu nawet odcięcia maszyny od zasilania. System śledzi również postępy zespołu. Przechowuje i udostępnia dane o posiadanych licencjach i certyfikatach pracowników, dzięki czemu, zbudowanie zespołu do realizacji konkretnego projektu trwa kilka chwil. Automatyzacja pozwala zaoszczędzić wiele godzin ręcznej pracy specjalistów d/s utrzymania ruchu. Ma wpływ na komfort ich pracy i podejmowanie trafnych decyzji.

W trakcie wdrożeń napotykamy na indywidualne problemy związane ze specyfiką produkcji. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi programistów jesteśmy w stanie szybko kodować dodatkowe funkcje, które rozwiązują nowe problemy lub optymalizują prace tam, gdzie jest to możliwe i przede wszystkim się opłaca.

Doświadczenie i profesjonalizm

Podejmując nowe wyzwania zazwyczaj nie jesteśmy już zaskakiwani. Za nami bowiem wiele wdrożeń. Doświadczenie pozwala nam szybko dopasować odpowiedni moduł naszego programu produkcyjnego do zastanych problemów i sytuacji. Oczywiście, nadrzędnym celem zawsze jest obniżenie kosztów produkcji lub lepsza organizacja pracy. Najczęściej system realizuje obie te funkcje jednocześnie.

Polecamy darmowe konsultacje przedwdrożeniowe, które pozwalają omówić cele i proponowane rozwiązania. Zazwyczaj rezultatem rozmów jest propozycja wykorzystania tylko takich modułów, które przy danej specyfice produkcji, są w pełni opłacalne i najszybciej przyniosą pożądane oszczędności.

Proponujemy abonamentowy sposób rozliczenia. Dzięki temu nasi klienci mogą w każdej chwili zrezygnować, jeśli system nie spełnia ich oczekiwań. Podczas całego okresu korzystania z usługi, klient ma możliwość korzystania ze wsparcia technicznego. Na życzenie klienta możemy kodować dodatkowe funkcjonalności.

Za nami wiele wdrożeń zarówno w Polsce jak i zagranicą. Nasz sukces zawdzięczamy całkowitemu poświęceniu uwagi klientom. Dostarczeniu im rozwiązań, które w każdym przypadku przynoszą profity. Dzięki temu nasze systemy działają z powodzeniem również zagranicą, polecane przez zadowolonych klientów w Polsce.

Z roku na rok coraz więcej firm produkcyjnych dostrzega korzyści, jakie wiążą się z wykorzystaniem programów produkcyjnych. Jako największe zalety wskazują oni przejrzystość, dostarczanie rzeczywistych danych, będących podstawą lepszych decyzji i planowania. Nie bez znaczenia jest fakt, że systemy informatyczne dla produkcji pozwalają na lepszą organizację i komfort pracy. Uporządkowanie procesów pozwala w pełni nad nimi planować. Zarządy, dzięki pełnym i wszechstronnym raportom mają doskonały wgląd w wyniki finansowe, przyczyny powstawania większych kosztów i mogą reagować stosownie do sytuacji, posiłkując się realnymi danymi zbieranymi przez system. Jednocześnie wszystkie informacje dostarczane są w przyjaznej, przejrzystej i łatwej do jednoznacznej interpretacji formie.

Na każdym szczeblu firmy pojawiają się korzyści:
  • Zarząd posiada realny wgląd w sytuację firmy oraz dane do podejmowania trafnych decyzji dotyczących przyszłości, skutkiem są lepsze wyniki finansowe i obniżenie kosztów
  • Kierownicy mogą efektywniej wykonywać swoje obowiązki, lepiej i sprawniej kontrolują również pracę swoich zespołów
  • Pracownicy szeregowi – mają lepiej zorganizowaną pracę, dokładnie znają zakres swoich obowiązków, mają narzędzia raportowania, dzięki czemu mogą udowadniać swoje realne osiągnięcia, a także są mniej narażeni na wypadki w pracy

Brak jest argumentów przemawiających za odrzuceniem pomysłu wdrożenia sprawnego programu produkcyjnego. Technologia stawia przed nami szansę dynamicznego rozwoju, proponując usprawnienia tam, gdzie sprawdzają się one najlepiej.

Dlaczego warto?

Wiele firm skorzystało już z bezpłatnego audytu a następnie wdrożyło u siebie odpowiednie moduły, stając się bardziej konkurencyjne, sprawne i atrakcyjne dla rynku pracy. Największe światowe marki zwracają uwagę na potencjał jaki niesie ze sobą rozwój technologii. Produkcja jest nadal branżą, w której wiele można zrobić, by za pomocą systemów zwiększyć potencjał biznesowy przedsiębiorstw. Wymaga to tylko przełamania obaw i schematów, które czasami tylko wydają się być dobre. Pytanie, czy są tak dobre, by prześcignąć konkurencję i zapewnić sobie spokojny sen.

Darmowa konsultacja – Twoja szansa na optymalizację

Pomogliśmy już wielu firmom i wiemy, że czasem decyzje te nie są łatwe. Jednak za odwagę, na mecie, czeka wielka nagroda. Kto z nas nie chciałby stać za sukcesem swojego przedsiębiorstwa. Systemy sprawdzone w wielu firmach na całym świecie, gwarantują taki sukces, a ich wprowadzanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Chyba, że mówimy o ryzyku jakim jest np. możliwość awansu za pomysł na wdrożenie ciekawej innowacji, dzięki której firma oszczędza kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. To temat z pewnością wart przemyślenia. Już dziś zadzwoń i skorzystaj z darmowej konsultacji. Pomyśl, każda godzina bez oszczędności to godzina stracona. Skorzystaj z okazji na usprawnienie swojej firmy.

Dlaczego my?

Zaufaj profesjonalnemu partnerowi, który ma za sobą ogromną wiedzę i potencjał narzędzi. Pracujemy dla największych marek na świecie. Są to zakłady produkcyjne, fabryki, centra logistyczne i magazyny. Oni są zadowoleni. Ty może jeszcze nie. Zmień to. Skonsultuj się z nami, a dostarczymy Ci najlepszy program produkcyjny jaki możesz sobie wyobrazić. Pomyśl jak bardzo możesz być zadowolony z oszczędności na poziomie 30%. Tak, tyle średnio dzięki wdrożeniom naszych systemów zyskują nasi klienci. Ty jeszcze nie, ale możesz to zmienić. Wystarczy zadzwonić i umówić darmową konsultację. Czekamy na Twój kontakt. Jesteśmy gotowi by skierować pełną uwagę na procesy w Twojej firmie i je błyskawicznie usprawnić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go!

Wartości

Poznaj korzyści współpracy

Oferujemy darmową konsultację jako pierwszy krok współpracy, dzięki któremu możesz poznać nasz model działania oraz zweryfikować nasze kompetencje w zakresie doradztwa. Dzięki temu jeszcze przed podjęciem decyzji masz poczucie, że Twoja sytuacja i problem zostały dobrze zrozumiane oraz zaproponowane rozwiązanie będzie optymalnie pasować do sytuacji w Twoim przedsiębiorstwie.

Nasze usługi (wsparcie) są ujęte w abonamencie, co nie generuje kosztów ukrytych. Abonamentowa forma rozliczeń pozwala radykalnie obniżyć próg wejścia w system i od razu móc go testować.

Jesteśmy niezależni komunikacyjnie – potrafimy rozwinąć nasz system bez zależności od działu IT klienta. Nie generujemy dodatkowej pracy dla działu IT. Obniżamy w ten sposób ryzyko wdrożenia i związanych z tym kosztów. Możliwość szybszego wdrożenia rozwiązania skutkuje szybszym uzyskaniem zwrotu z inwestycji.

Logowanie do naszych aplikacji zabezpieczone jest na wysokim poziomie, charakterystycznym dla rozwiązań bankowych. Jednocześnie proces logowania jest intuicyjny. Twoje dane są dzięki naszemu systemowi bezpieczne jak w banku.

Oferujemy wielojęzyczność naszych rozwiązań poprzez zastosowanie tłumaczenia „w locie” — każdy pracownik obsługuje aplikacje w swoim ojczystym języku. Wpływa to na zwiększenie efektywności oraz obniżenie kosztów dzięki zwiększeniu potencjalnego rynku pozyskania pracowników, oraz braku konieczności zatrudniania tłumaczy.

Nasze oprogramowanie posiada interfejs zoptymalizowany pod kątem szybkiej, łatwej, intuicyjnej obsługi, nawet przez słabo wykwalifikowanego i wykluczonego cyfrowo pracownika. Oznacza to dla Ciebie realną oszczędność czasu i kosztów szkolenia pracowników w zakresie korzystania z nowego oprogramowania. Możliwość szybkiego wdrożenia oprogramowania do użycia — krótszy okres przejścia/wdrożenia.

systemy IT dla przemyslu

Zaufały nam innowacyjne firmy z całego świata

Darmowa konsultacja

Jeśli chcesz wprowadzić w swojej firmie niezawodny system i polepszyć dziejące się w niej procesy zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji.

Wyślij formularz

Dane z formularza posłużą nam wyłącznie do kontaktu z Tobą. Jak tylko je otrzymamy, zadzwonimy do Ciebie.